Jam by nebyl zdaleka tak zábavný, kdybyste nesdíleli výstupy z vaší práce s ostatními. Přesně k tomu slouží centrální web Service Jamu, kam účastníci jamu po celém světě nahrávají svoje výstupy.

Abyste se k nim mohli přidat, musíte udělat tři věci:

  1. zaregistrovat se jako účastník
  2. přidat se k našemu brněnskému jamu
  3. založit si vlastní projekt, na kterém budete pracovat v týmu, a k němu průběžně nahrávat vaše výstupy.

Jak na to? Níže najdete obrázkový návod, abyste se po cestě neztratili.

1. Jak se zaregistrovat

Pokud jste ještě nikdy nejamovali, nejdříve se zaregistrujte. Můžete použít svůj Google či Linkedin účet, nebo si vytvořit mailovou registraci – stačí vyplnit jméno, uživatelské jméno, email a heslo. Fotku ani něco o vás vyplňovat nemusíte, pokud nechcete.

Pokud už jste se Service Jamu někdy zúčastnili, stačí se přihlásit pod svým účtem.

2. Jak se přidat k jamu

Poté, co se zaregistrujete či přihlásíte, můžete vybrat, v jakém městě budete jamovat.

locations

V seznamu dole najděte Service Jam Brno 2017. Přepněte se na záložku People, kde uvidíte možnost přidat se k tomuto jamu.

join_this_jam

Poté, co vyberete místo, kde budete jamovat, vám na email přijde zpráva potvrzující vaši registraci. Určitě ji schvalte, protože bez schváleného účtu nebudete moci založit váš týmový projekt.

3. Jak si založit projekt

Projekt si zakládá každý tým, který jamuje – můžete jej tedy vytvořit v momentě, kdy máte sestavený tým a aspoň částečně jste se shodli na tom, co budete designovat.

Zakládá se na domovské stránce našeho jamu, kde zároveň vidíte i přehled již založených projektů.

Při zakládání projektu musíte vyplnit jeho název, tagline (tedy krátkou údernou větu vyjadřující podstatu vašeho projektu), krátký popisek a seznam členů týmu. Vše můžete později změnit, takže je dobré jej založit co nejdřív a případně později informace upravit.

projekt

4. Co, kdy a jak nahrávat

Jelikož při jamování nejde jen o výsledky, ale především o proces, nejlepší je sdílet výstupy z vaší práce průběžně. Vystavit dokonalé otestované prototypy je sice dobré, ale nezapomeňte zdokumentovat i všechny ty slepé uličky, kterými jste si museli projít!

Můžete nahrávat obrázky, videa, fotky, zvukové nahrávky, prostě cokoliv, co jste při jamování vytvořili, ať už jde o mapu cesty službou, persony, business modely a canvasy nebo rozpočet projektu. Jediné omezení je velikost souboru – soubor by neměl být větší než 250 MB. Videa doporučujeme nahrávat na Youtube či Vimeo a vložit jako odkaz.

Doporučujeme určit jednoho člověka v týmu, který by měl mít nahrávání na starosti – omezíte tak riziko, že zapomenete výstupy nahrávat. Doporučujeme je také nahrávat průběžně, protože poslední hodina jamu může být poměrně chaotická a nahrávání souborů může kvůli vytíženosti centrálního webu trvat delší dobu než obvykle.

Kromě dokumentace toho, jak jste pracovali na projektu, musíte do nedělních 15:00 nahrát i závěrečnou prezentaci, která je hlavním výstupem z jamu. Kromě klasické prezentace, takové, jakou znáte z různých konferencí a pracovních porad, je její součástí i logo, informace o týmu, který na projektu pracoval a použitých zdrojích. My i ostatní jammeři oceníme, když bude vaše prezentace v angličtině, aby jí rozuměli opravdu všichni po celém světě.

Prezentace samotná může mít formu slidů či videa, záleží jen na vás. Klíčové je, aby ostatní jammeři po světě pochopili, jaký projekt jste vytvořili, jak funguje a k čemu slouží. Měla by tedy ukazovat funkční prototyp, ne jen nápad.